Konut Poliçesi Teklif Formu

En iyi fiyat, üstün hizmet burda...

Konutun Olduğu Şehir
 
Poliçemi Hatırlat
Poliçenizi biz takip edelim
Canlı Destek Canlı Destek
Desteksiz kalmayın
Kampanyalarımız
 

Konu Detayı

Share

AFET SİGORTALARI KANUNU TASARISI YASALAŞTI!

01.09.2012Afet Sigortaları Yasası 18 Ağustos 2012'de yürürlüğe girdi. Zorunlu deprem Sigortası'nı yaptırmayanların bu tarihten itibaren tapu,su,elektrik işlemlerinin yapılmamasından, afet sonrası devletin hasarlarını karşılamamasına kadar birçok yaptırım bekliyor.

Topraklarının %96'sı farklı oranlarda deprem riskine sahip olan ülkemizde, toplum olarak depremle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekmektedir. Ülkemizde deprem gerçeğini değiştirmemiz mümkün değildir ancak, depremin sonuçlarını değiştirmek önemli ölçüde bizim elimizdedir. Zorunlu Deprem Sigortası sistemi depremin mali sonuçları ile ilgili olan çok önemli bir sigortadır.


*18.05.2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yeni Afet Sigortaları Kanunu'yla birlikte Zorunlu Deprem Sigortası yasal çerçeveye kavuşturuldu. Artık elektrik, su  aboneliği için zorunlu deprem sigortası yaptırmak gerekmetedir.

İlgili Uzmana Mesaj Gönderin

Mail Adresiniz  
Kime

Ayşen Kavas Kelebek

Sigorta Uzmanı
Mesajınız
 

Danışman Köşesi

Ayşen Kavas Kelebek

Sigorta Uzmanı

Kasko poliçesinde yeni dönem

Hazine Müsteşarlığı, vatandaşları bilinçli birer tüketici olarak 1 Nisan 2013’ten itibaren satın alacakları kasko poliçesi kapsamının seçiminde dikkatli olmaya çağırdı.

Popüler Konular

Yangın sigortası ek teminatlarına dikkat etmek gerekiyor.
Ayşen Kavas Kelebek / Sigorta Uzmanı
Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
Ayşen Kavas Kelebek / Sigorta Uzmanı

Facebook'ta bizi bulun